18 października 2015 o godz. 14.00 w kościele p. w. Św. Rodziny w Parszowicach będzie miała miejsce uroczystość religijno-patriotyczna ku czci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w 31 rocznicę jego męczeńskiej śmierci. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Biskup Stefan Cichy

W tym roku już po raz dziesiąty wierni zgromadzą się, aby uczcić pamięć błogosławionego. Uczestnicy uroczystości będą mieli okazję wziąć udział w uroczystej Mszy Św. z ucałowaniem relikwii, wysłuchać koncertu w wykonaniu zespołu SEMEN z Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy oraz obejrzeć wystawę plastyczną i fotograficzną poświęconą życiu Księdza Jerzego. Jako wprowadzenie do Eucharystii o 13.30 w kościele zostanie przedstawiona prezentacja multimedialna o Bł. Ks. Jerzym. W tym roku zostanie pobłogosławiony obraz bł. Jerzego, który funduje NSZZ Solidarność Zagłębie Miedziowe. Na uczestników uroczystości czekają także inne atrakcje, m. in. pamiątka z uroczystości, poczęstunek, wspólne zdjęcie oraz mecz siatkówki.
28 maja 1972 bł. Ks. Jerzy przyjął święcenia z rąk Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Archikatedrze św. Jana w Warszawie, a już 4 czerwca 1972 roku w kościele w Parszowicach razem ze swoim kolegą Bogdanem Liniewskim odprawili jedną z pierwszych Mszy Św. tuż po święceniach. O tym fakcie przypominają pamiątkowe tablice w kościele.
Od 2005 roku w tym właśnie miejscu gromadzą się licznie wierni, członkowie Solidarności Zagłębia Miedziowego oraz przedstawiciele wielu środowisk ludzi pracy, by upraszać wstawiennictwo Ks. Jerzego – patrona ludzi pracy, a od ubiegłego roku oficjalnego patrona „Solidarności”. 15 października 2010 roku kościół w Parszowicach otrzymał na własność relikwie błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki.
Warto wspomnieć, że w Parszowicach żyją do dziś osoby, które osobiście znały i gościły w swoim domu Bł. Jerzego. Błogosławiony Jerzy przyciąga wielu ludzi, od ubiegłego roku zrodziła się nowa tradycja, w dniu jego wspomnienia do kościoła w Parszowicach, przybywa z Lubina pieszo i na rowerach grupa ze Stowarzyszenia „Wędrowiec”. To nowy pomysł na uczczenie pamięci Ks. Jerzego, którego ślady obecności są w Parszowicach bardzo namacalne.
Na wspólne świętowanie rocznicy serdecznie zaprasza Ks. Grzegorz Ropiak, Proboszcz wraz z parafianami.

Poprzedni artykuł10 lat hospicjum – FOTO
Następny artykułRazem: Chcemy zmian i innej polityki