W parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Lubinie mszę świętą odprawił, znany jako raper, ksiądz Jakub Bartczak. Po eucharystii odbył się koncert ewangelizacyjny w rytmie rap.

W piątek, do jednej z lubińskich parafii, zaproszono ks. Jakuba Bartczaka. Jest to znany wśród młodych duszpasterz, który pasję muzyczną połączył z kapłańskim powołaniem.

Ksiądz w ciągu dnia odwiedził pobliskie szkoły. Wieczorem podczas mszy świętej, w święto patrona dzieci i młodzieży, Św. Stanisława Kostki, w homilii opowiadał o dążeniu do świętości na podstawie własnych przykładów z życia. Wierni, obecni w świątyni, nie mogli doczekać się zapowiedzianego koncertu.

– Rzadko mi się zdarza koncertować w kościele, czasami jest to na jakiejś scenie. W Lubinie macie piękną, dużą świątynię. – mówił na zakończenie mszy ks. Bartczak. Duchowny także zaprosił wszystkich chętnych do swojej parafii na Górę Ślęża.

Święty Augustyn mawiał: “Kto dobrze śpiewa, dwa razy się modli”. Podczas koncertu ksiądz zaprosił do siebie najmłodszych, aby pomogli mu w śpiewaniu refrenu. Z każdą nową piosenką dzieci przybywało. Wielu rodziców było pod ogromnym wrażeniem samego podejścia duszpasterza do dzieci jak i “rapsów”.

Poniżej krótka fotorelacja z eucharystii i koncertu:

Organizatorami koncertu byli: NSZZ ,,Solidarność “ZG Lubin oraz Pani Poseł Elżbieta Witek.

 

Poprzedni artykułCharytatywny Crossfit dla amatorów
Następny artykułMała wielka moda i Piotr Rubik – FOTO