Miejsce do treningu wybrał sobie doskonałe, z dala od ludzkich oczu i uszu. Drift będzie bardzo kosztowny bo zniszczył drogę.

Choć z uwagi na susze do lasów obowiązuje całkowity zakaz wjazdu pojazdami mechanicznymi – nic sobie z tego nie zrobił. Właśnie w lesie „testował” pojazd i doskonalił swoje umiejętności. Zniszczył dopiero, co odnowioną drogę. W naszych lasach przybyło nowych zamkniętych dla ruchu wewnętrznych dróg. To jeden ze sposobów na szybkie dotarcie do np. pożaru. Niestety tego nie rozumiał 21 – letni mieszkaniec gm. Rudna, który postanowił potrenować na wyremontowanej leśnej drodze.

Do Komisariatu Policji w Rudnej wpłynęło zgłoszenie od Nadleśnictwa o fakcie zniszczenia dopiero, co wyremontowanej drogi leśnej. Straty oszacowano ponad 35 – tysięcy złotych.

Młody mężczyzna samochód i siebie sprawdził maksymalnie jak się da. Gwałtowne hamowania, przyśpieszanie czy też zawracanie na hamulcu ręcznym niszczyły nawierzchnię, ale to nie robiło wrażenia na kierowcy, który prawdopodobnie dobrze się bawił.

Został ustalony i zatrzymany. Usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, za który może mu grozić kara do 5 – lat pozbawienia wolności. To nie wszystko, z całą pewnością właściciel drogi będzie dochodził swoich praw, aby jej naprawa została wykonana na jego koszt. To będzie bardzo kosztowny drift.

Poprzedni artykułKrew na rocznicę Zbrodni Lubińskiej
Następny artykułPiechurzy na start – FOTO