Fundacja dla zwierząt “Podaj Łapę” zabiega aby powstało schroniska. W tym celu stworzyła petycję, którą każdy, komu los czworonogów nie jest obojętny, może podpisać.

Petycja w sprawie budowy schroniska dla zwierząt z Lubina oraz gmin powiatu lubińskiego nie jest niczym nowym, ale pokazuje, że problem wciąż pozostaje nierozwiązany. Elektroniczna petycja powstała z inicjatywy Fundacji dla zwierząt “Podaj łapę”.

Petycję tą kierujemy do wszystkich osób, którym nie jest obojętny los bezpańskich zwierząt i które popierają działania Fundacji dla zwierząt “Podaj łapę” mające na celu powstanie schroniska dla zwierząt na terenie powiatu lubińskiego – czytamy w petycji. Jej autorzy chcą zwrócić uwagę na problem bezpańskich, często porzuconych i katowanych czworonogów. W powiecie lubińskim borykamy się z problemem bezdomności zwierząt. Zwierzęta te błąkają się po ulicach, osiedlach, placach zabaw tygodniami, stwarzając tym samym zagrożenie nie tylko dla nich samych, ale także dla ludzi. Często te tułaczki kończą się tragicznie dla zwierząt …ponieważ pomoc przybyła za późno…

Podaj łapę ujawnia, że władze  Lubina wolą wywozić wyłapane zwierzęta do schroniska w Miedarach (koło Częstochowy) i wydawać tysiące złotych z naszych podatków. W ocenie przedstawicieli fundacji dużo taniej i rozsądniej byłoby mieć taką instytucję jak schronisko na miejscu! Zwróćmy uwagę władz miasta na ten problem! Postawmy jasne warunki! Chcemy godnego traktowania bezpańskich zwierząt. Tym samym poprawiając bezpieczeństwo mieszkańców powiatu lubińskiego.

Apelujemy o utworzenie na terenie powiatu lubińskiego  schroniska dla bezdomnych zwierząt, o stworzenie miejsca, w którym porzucone zwierzęta będą mogły w godnych warunkach czekać na adopcję. Rozmowy na ten temat trwają wiele lat, nadszedł czas by je skonkretyzować i zacząć działać. Nasz powiat postrzegany jako bogaty (Lubin- miasto górnicze), daleko odbiega od sąsiadujących Legnicy i Głogowa, które mogą poszczycić się takimi schroniskami.

Fundacja dąży do utworzenia schroniska. Chce, aby powstało w miejscu, gdzie nie będzie przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu miasta i jego mieszkańców. Warto zaznaczyć, że Fundacja dla zwierząt “Podaj łapę” wygrała przetarg na ziemię pod budowę schroniska na terenie powiatu. Miejsce było idealne. Daleko od miasta, z przyłączeniem do mediów…czekało tylko na rozpoczęcie budowy…jednak w projekcie umowy były zapisy, które były nie do spełnienia przez jakąkolwiek instytucję (nawet bardzo bogatą) tym bardziej przez naszą Fundację.

Przedstawiciele Fundacji Podaj Łapę apelują do wszystkich, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Jednocześnie wierzą, że uda się zebrać wystarczającą ilość podpisów, która przemówi do włodarzy powiatu i miasta, którzy z wielkim sercem i należytą powagą zajmą się tym problemem – czytamy w petycji.

Link do podpisania petycji dostępny TUTAJ

Sprawa budowy schroniska dla powiatu lubińskiego ciągnie się od wielu lat. Siedem lat temu było blisko do realizacji przedsięwzięcia. W tej sprawie porozumiało się wiele lokalnych samorządów nie tylko z powiatu lubińskiego, ale i legnickiego, głogowskiego, polkowickiego, czy jaworskiego. Ostatecznie przedsięwzięcie nie zostało zrealizowane. Bo schronisko, które w założeniach miało służyć głównie Lubinowi nie znalazło poparcia u władz miasta. Tymczasem zdaniem przyjaciół zwierząt, problem jest i wciąż wymaga rozwiązania.

Podpisy pod elektroniczną petycją zbierane są od września 2013 roku. Pod dokumentem podpisało się dotychczas 630 osób.

Poprzedni artykułSzukają Judyty Witczak
Następny artykułPieszo i rowerem dookoła Lubina