Zaplanowane na ten weekend skoki spadochronowe z balonu w końcu udało się zrealizować. W niedzielę, 4 skoczków po wschodzie słońca wyskoczyło z balonu z wysokości 1500 metrów.

W piątek skoczkom przeszkadzał wiatr, przez to nie można było wykonać bezpiecznego skoku. W sobotę po południu plany pokrzyżowała potężna nawałnica.

Po długich sobotnich naradach, SLPM wraz z AZM Lubin i Paraplan z Koszalina, która użyczyła balonu, ustalono wylot balonem o godzinie 6 rano w niedzielę.

Warunki na niedzielę rano mają być bardzo dobre – mówiła po sobotniej naradzie Agnieszka Sulewska, doświadczona instruktorka i pilot balonów, jednocześnie najlepsza kobieta z Europy w konkurencji wznoszenia balonu (8505 m n.p.m.). – Zgodnie z wykresami meteogramów chmury burzowe i mocniejszy wiatr mają się pojawić dopiero po południu – mówi Sulewska.

Poranny lot udało się zrealizować, balon wzbił się na wysokość 1500 m nad ziemię zabierając ze sobą pilota i 4 skoczków. Kierunek wiatru skierował balon w okolice Owczar, skąd 3 członków Stowarzyszenia Lotniczego Polskiej Miedzi (Jacek Zynek, Krzysztof Zima, Robert Jacyszyn) wraz z Michałem Jezierskim z AZM Lubin, wykonało swój skok w ramach projektów “Lubin Lata 2015” i “Lubin Volare 2015”

Zgodnie z planem, cała czwórka bezpiecznie wylądowała na małej polanie w okolicy Owczar koło stawów hodowlanych. Po powrocie na lotnisko podsumowano wykonane skoki . “Jeszcze parę lat temu wydawało się to niemożliwe, jednak dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lubina i Starostwa Powiatowego, zorganizowaliśmy tę czynność lotniczą w ramach realizowanych projektów “Lubin Lata 2015” oraz “Lubin Volare 2015”. Jesteśmy pod dużym wrażeniem i jeśli tylko uda nam się w przyszłości zebrać środki – na pewno powtórzymy takie wspólne imprezy na naszym lotnisku. Zależy nam aby integrować i zachęcać młodzież i dorosłych do sportów powietrznych, ale także do poszukiwania przez nich własnych pasji. Chcemy złożyć szczególne podziękowania dla Koleżanek i Kolegów z Aeroklubu Zagłębia Miedziowego, którzy umożliwili nam wykonanie tego zadania na lotnisku Lubin. Agnieszce i Piotrowi Sulewskim z firmy PARAPLAN – profesjonalistom w dziedzinie sportów balonowych, Michałowi Czwertlikowi za udostępnienie fantastycznych ujęć z drona oraz członkom SLPM i innym pasjonatom za pomoc w realizacji pierwszych skoków spadochronowych z balonu na terenie Lubina” – stwierdzili zgodnie członkowie zarządu SLPM

Fotorelacja z ziemi

 

Fotorelacja z lotu – zdjęcia dzięki uprzejmości SLPM

 

 

Poprzedni artykułPodmyło drogę
Następny artykułKielan ma większość w radzie