Nie wszystkim się to podoba, bo będą musieli jeździć naokoło. Zmiany stają się jednak faktem, bo biznesmen Dariusz Miłek dał pieniądze na przebudowę drogi w Chróstniku. Roboty zakończą się w październiku.

Przebudowa ma odsunąć ruch samochodowy od zabytkowego pałacu, który kilka lat temu, jako kompletną ruinę, kupił przedsiębiorca.

Nowa droga będzie zaczynała się jadąc od krajowej drogi nr 3 przed murem i objeżdżała spora część posiadłości, wpinając się w stary szlak za dawnym wjazdem do szkoły.

Aby przebudowa stała się faktem w ubiegłym roku Powiat Lubiński podpisał z przedsiębiorcą porozumienie dotyczące zmiany przebiegu drogi.

Wartość całej inwestycji oszacowano wtedy na ponad 4,5 mln zł. Wybrana oferta jest jednak o połowę tańsza i wynosi 2,2 mln zł. Dodajmy, że najdroższa oferta sięgała 2,7 mln zł.

Przebudowa dotyczy drogi powiatowej od nr 68 do 78. Nowy odcinek będzie miał długość 450 metrów, a szerokość jezdni sięgnie 7 metrów. Przy drodze zainstalowane zostanie nowe oświetlenie,. Będzie również przystanek autobusowy w dwóch kierunkach i chodniki po obu stronach drogi. Wykonawca prac przygotuje również niezbędne uzbrojenie terenu wynikające z potrzeb drogi i podłączeń do gminnych sieci.

Prace zakończą się z końcem października.