Wygrana 6:0 dla Ścinawy! W minioną sobotę na stadionie miejskim w Ścinawie odbył się mecz towarzyski pomiędzy drużynami MKS “Odra” Ścinawa i TSV 1910 Niemberg (Niemcy).

Piłkarze z Niemiec przyjechali do Ścinawy już w piątek, a ich trzydniowa wizyta odbyła się w ramach współpracy pomiędzy samorządami oraz klubami piłkarskimi. Do tej pory Ścinawa gościła młodzieżowców, tym razem po raz pierwszy na murawie stadionu przy ul. Sportowej zmierzyły się zespoły seniorskie.

Oficjalnego otwarcia międzynarodowego spotkania dokonał burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła wraz z szefem samorządu z Niemberg Chrystianem Kupskim. Obaj panowie życzyli dobrej i bezpiecznej gry zawodnikom, a licznie zgromadzonym kibicom niezapomnianych sportowych wrażeń.

Podczas przerwy w meczu włodarz Niemberga przekazał dary dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Ścinawa. – Jest to niewielka część tego co szykujemy dla najuboższych mieszkańców gminy Ścinawa- mówił Christian Kupski. – Chcemy kontynuować to, co realizowaliśmy w poprzednich latach. Tradycyjnie więcej paczek dla podopiecznych ścinawskiego ośrodka pomocy społecznej przekażemy w grudniu – dodał.

Po bardzo emocjonującej rywalizacji gospodarze zwyciężyli z seniorami z Niemiec 6:0. Gole dla “Odry” Ścinawa zdobyli: Przemysław Tadla trzy, a po jednym trafieniu zaliczyli Damian Cichuta, Jakub Kruk oraz Mikołaj Ptak. W trakcie meczu pokazano jedną czerwoną kartkę dla piłkarza z drużyny TSV oraz jedną żółtą dla piłkarza “Odry”. Mecz poprowadzili sędziowie okręgu legnickiego PZPN: Andrzej Bilewicz- sędzia główny, oraz liniowi: Dawid Bekalarczyk i Adam Konefał.

Po zakończonym spotkaniu dla wszystkich zawodników i trenerów odbył się integracyjny grill, podczas którego burmistrzowie oraz prezesi klubów wręczyli zawodnikom przeciwnych drużyn okolicznościowe upominki.

inf/scinawa.pl