Dla dorosłych, dzieci i młodzieży, KGHM wspiera kondycję poprzez program Eko-Zdrowie. Właśnie zakończyła się akcja fitness dla grupy 30 osób

Walka z nadwagą w projekcie zorganizowanym dzięki wsparciu finansowemu KGHM zakończona. W klubie fitness Pure Jatomi w galerii Cuprum Arena grupa licząca 30 osób została poddana ważeniu i ostatecznym analizom. Po trzech miesiącach intensywnej pracy efekty w niektórych przypadkach to nawet kilkanaście kilogramów mniej.

Program był realizowany w ramach szeregu przedsięwzięć KGHM pod hasłem EKO-Zdrowie. To bardzo szeroka akcja związana ze wsparciem zdrowego stylu życia mieszkańców Zagłębia Miedziowego. W ramach Eko-Zdrowie prowadzono różnego rodzaju zajęcia, m.in. prowadzili zajęcia nordic walking, wspierali dzieci w treningach piłkarskich i pływaniu.

Walka z nadwagą to bezpłatne treningi fitness. Zajęcia dla dwóch trzydziestoosobowych grup w Lubinie i Głogowie prowadzono od kwietnia. Uczestnicy cyklu spotykali się z trenerami trzy razy w tygodniu. Odbywali szereg specjalnie przygotowanych ćwiczeń fitness oraz zajęcia na basenie.

Poza tym trenerzy opracowali dla wszystkich odpowiednie diety. Chodziło nie tylko o zrzucenie kilogramów, ale prozdrowotne działania, które ustrzegą przed chorobami serca czy cukrzycą. Większość uczestników zajęć widząc efekty swojej trzymiesięcznej pracy postanowiła kontynuować zajęcia. Jak mówią trenerzy, początkowo prawie wszystkim brakowało wiary i motywacji. Teraz są gotowi by żyć zdrowo.