Ruszyły zapisy na bieg ku czci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się w Lubinie 1 marca. Pierwsze 200 osób, które zgłoszą swój udział w biegu, otrzyma pamiątkowe pakiety startowe. Organizacją tej imprezy zajmuje się Stowarzyszenie Zagłębie Fanatyków i grupa Biegająca Kasta Miedziowego Miasta.

– Zapraszamy wszystkich na “bieg” ku czci Żołnierzy Wyklętych. 1963 metry to dystans, którym uczestnicy uczczą bojowników drugiej konspiracji. Zapraszamy 1 marca o godzinie 17:30 na stadion RCS, na wprost graffiti Żołnierze Wyklęci, umieszczonego na bibliotece miejskiej. Pierwsze 200 osób, które się zapiszą otrzyma pamiątkowe pakiety startowe! Ze stadionu, zwartą grupą, wolnym tempem (ok. 6 min/km), udamy się w stronę CH Cuprum Arena. Po dobiegnięciu do sądu skręcimy w lewo i po drugiej stronie ul. Wrocławskiej pobiegniemy do ul. Odrodzenia. Przebiegniemy obok Poczty Głównej i skręcimy w prawo w ul. Bolesława Chrobrego. Gdy dobiegniemy do graffiti z „Inką”, skręcimy w lewo żeby obiec plac z pomnikiem „Solidarności”. Bieg skończymy przy murach, obok tablicy upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych. Biegniemy, jedziemy, idziemy ulicami miasta Lubin, prowadzeni przez wyznaczoną osobę – informują organizatorzy.

W czasie całej imprezy, zorganizowana zostanie dobrowolna zbiórka pieniędzy, które w całości, zostaną przekazane na budowę szkoły z polskim językiem nauczania w Łanowicach (dawne województwo lwowskie) im. płk. Franciszka Niepokólczyckiego .

Inf. SSZL Zagłębie Fanatyków

Poprzedni artykułPiękny początek Fortuńskiego na Filipinach
Następny artykułLubinExtra! nr 87