I Memoriał Iwony Buczek we wspinaczce na trudność skupił ponad 50 zawodników z całej Polski. Organizatorem Mistrzostw było Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie. Zawody miały uczcić pamięć członkini Stowarzyszenia Iwony Buczek, która zginęła tragicznie w lipcu tego roku.

– Chcemy uczcić pamięć Iwony organizując co roku Memoriał jej imienia. Pierwszy, tegoroczny jak widać udał nam się. Zgłosiło się 36 mężczyzn i 15 kobiet. Naszym zamiarem było, by zawody były otwarte. Tak, żeby każdy mógł zgłosić się, kiedy mu pasuje. Mamy dziś zawodników z całej Polski: Warszawy, Wrocławia, Wołowa, Zielonej Góry czy Głogowa. Przewidzieliśmy różny stopień trudności dróg do pokonania. Na każdego zawodnika czekają dwie drogi eliminacyjne. Sześć osób zakwalifikuje się do finału – mówił w trakcie imprezy Marcin Królak, honorowy prezes Stowarzyszenia Miłośników Gór w Lubinie.

Startujący w zawodach mogli zdobyć nagrody pieniężne i rzeczowe. Akcję wspierały m.in. firma Barabaś z Lubina czy SM Przylesie,

W konsekwencji nie po sześć, ale po siedem kobiet i mężczyzn zdobyło podwójny TOP w eliminacjach, otwierając sobie tym samym drzwi do finałów. Najlepszymi okazali się: w kategorii kobiet I miejsce Anna Grabińskaz Wrocławia, II miejsce Jagoda Wróbel z Second You Wrocław, III miejsce Alicja Pobran z Zerwa Wrocław. W kategorii mężczyzn: I miejsce Ariel Marciniak z Wrocławia , II miejsce Marek Pobran z Zerwa Wrocław i III miejsce Piotr Pigiel z Eiger Wrocław. W osobnej kategorii tylko dla Lubinian najlepsza wśród kobiet okazała się Anna Wilas, a na podium kolejno stanęły Gracjana Wąsik oraz Katarzyna Brzezińska. Wśród mężczyzn tytuł najlepszego lubińskiego zawodnika wywalczył Łukasz Brzezicki, II miejsce zajął Łukasz Motylewski, a III miejsce Mateusz Piechota.

Inf. LubinExtra/SMG

Poprzedni artykułNowy ambulans w Lubinie
Następny artykułRok akademicki czas zacząć