Miedziowe Centrum Zdrowia w Lubinie od 30 lipca ma komplet najważniejszych certyfikatów. Posiadanie świadectw to nie tylko tytuły, na które pracowano przez ostatnie lata. To również szansa, że placówka będzie mogła świadczyć większą liczbę usług. Tak bowiem NFZ nagradza najlepszych.

MCZ może pochwalić kompletem Certyfikatów Zarządzania Jakością. Są to trzy świadectwa w zakresie bezpieczeństwa pracy, ochrony środowiska i zarządzania jakością. Odnowiono również certyfikat „Czysty szpital, czyste leczenie”. – W praktyce znaczy, że mamy wyższą wycenę pojedynczych wykonanych świadczeń, ale także zwiększony kontrakt w całości, czyli możliwość leczenia większej ilości pacjentów. Zgodnie z założeniami NFZ do najlepszych placówek będzie mogło być kierowane znacznie więcej pacjentów niż do tej pory – tłumaczy Edward Schmidt, prezes zarządu MCZ S.A. W 2014 roku Narodowy Fundusz Zdrowia wprowadził procedurę swoistego nagradzania najlepszych placówek. Te które posiadają najwyższe standardy, mogą starać się o lepsze kontrakty, a co za tym idzie o większą liczbę usług, za które NFZ zapłaci. MCZ jest jedyną placówką na ternie Dolnego Śląska, która posiada komplet certyfikatów.

Wcześniej szpital miał świadectwo zarządzania jakością i akredytację. Certyfikaty z zakresu ochrony środowiska i BHP to ostatnie wymagane dokumenty, które pozwalają postrzegać placówkę jako tę spełniającą europejskie standardy. Zmiany wprowadzane od lat w placówce przekładają się nie tylko na posiadanie tych najważniejszych dokumentów, potwierdzających najwyższą jakość w obrębie wszystkich obszarów. Należy przypomnieć, że lubiński MCZ jest zauważany na tle całego kraju. W rankingu centrum monitorowania jakości „Rzeczpospolitej” Miedziowe Centrum Zdrowia uznano za najlepszy szpital na terenie Dolnego Śląska.

Poprzedni artykułŚmierć na K3 koło Chróstnika
Następny artykułMuzyczne wakacje na Wzgórzu