Szesnasty już raz, społeczność Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie, zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami do udziału w imprezach składających się na DNI BRYTYJSKIE.

W tym roku przewidziane zostały trzy główne konkursy. Najliczniejsze grono przyciąga od lat przegląd piosenki anglojęzycznej “Thank you for the music”, w którym uczestnicy prezentują się najpierw w czasie przesłuchań w auli liceum (22 marca, godz. 10.00) a następnie jury kwalifikuje osoby do gali finałowej w Centrum Kultury “MUZA” w Lubinie (26 marca).
Drugi z tegorocznych konkursów dotyczy wiedzy o kulturze krajów anglosaskich (“Bridging the cultures”), i odbędzie się w auli liceum salezjańskiego w poniedziałek 23 marca o godz. 10.00. Podstawowym celem tej rywalizacji jest promocja znajomości zarówno języka angielskiego jak i elementów kulturowych krajów, w których ten język dominuje.
“Name that tune”, czyli znany nam program “Jaka to melodia?” jest trzecią z tegorocznych propozycji konkursowych. Rozpocznie się we wtorek, 25 marca, o godz. 10.00 w auli liceum salezjańskiego. Doświadczenie poprzednich lat pokazuje, że uczestnicy znajdują w tej rywalizacji sporą dawkę dobrej zabawy.
Na uczestników i zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez naszych sponsorów, wśród których w tym roku znajdują się: DSA SA Financial Group, Urząd Marszałkowski we Wrocławiu, Urząd Miejski w Lubinie, NSZZ Solidarność PeBeKa, Pure Jatomi Lubin, Spółdzielnia Mieszkaniowa “Nasz Dom” w Lubinie, Express Publishing, Oxford Univercity Press oraz MPWiK w Lubinie.
Na stronie www.youtube.com/slotvlubin można obejrzeć filmy z Dni Brytyjskich odbywających się w poprzednich latach oraz to, co będzie się działo podczas tegorocznych konkursów. Więcej informacji na stronie szkoły www.salezjan.lubin.pl . Zapraszamy do Liceum Salezjańskiego!

Poprzedni artykułZagrali dla Eli po raz drugi
Następny artykułSkończyło się na naganie