W ciężkim stanie trafił do wrocławskiego szpitala rowerzysta, który został potrącony na ul Chobieńskiej w Ścinawie. Do wypadku doszło około godz. 12.

Kierowca 31 letni mieszkaniec gminy Ścinawa wjeżdżał ul. Chobieńską do miasta. Kiedy wyprzedzał rowerzystę, ten gwałtownie skręcił w lewo, niestety prosto przed maskę samochodu. Rowerzysta, 71 letni mieszkaniec Ścinawy skręcał na swoją posesję przy ul Chobieńskiej – wynika z dostępnych informacji. Na rowerze miał grabie i szpadel ogrodniczy. Po uderzeniu grabie połamały się, a starszy mężczyzna uderzył w maskę, szybę i dach volkswagena golfa.

Niestety z powodu zamkniętego przejazdu kolejowego w Ścinawie karetka do poszkodowanego dotarła z pięciominutowym opóźnieniem. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń, był nieprzytomny, ratownicy podłączyli go do respiratora. Z dostępnych informacji wynikało, że mógł mieć złamania.

Ratownicy zrobili co mogli, reszta w rękach wrocławskich lekarzy. Tam bowiem, za pomocą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, trafił 71-latek.

Ratowniczy helikopter lądował na stadionie Odry Ścinawa.