Na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Hutniczej wprowadzono nowe ustawienia sygnalizacji świetlnej sterującej ruchem na tym skrzyżowaniu.

Zmiana podyktowana jest koniecznością dostosowania sygnalizacji świetlnej do aktualnego natężenia ruchu drogowego. Jak informuje rzecznik prezydenta nowy sterownik zostanie wyposażony w funkcję umożliwiającą komunikację z z centrum zarządzania ruchem, który otrzyma informacje o działaniu sygnalizacji jak również dane z pomiarów ruchu, dzięki wbudowanym w jezdnie detektorom. Ma się to przyczynić do tworzenia jeszcze lepiej działających programów sterowania ruchem w przyszłości. Dodajmy, że sygnalizacja na skrzyżowaniu ul. Hutniczej z Jana Pawła II planowana jest do modernizacji, tak aby samodzielnie reagowała na natężenie ruchu, a także na obecność pieszych (przyciski na sygnalizatorach przy przejściach dla pieszych). Modernizacja planowana jest na przyszły rok.

Po obserwacjach ruchu na skrzyżowaniu spece od komunikacji doszli do wniosku, że zmotoryzowanym trzeba umożliwić zawracanie na ul. Jana Pawła II (wylot z Ustronia IV), ponownie w kierunku skrzyżowania z ul. Kamienną i Budowniczych LGOM.

Prawo do zawracania wynika z przygotowywanych zmian na innym skrzyżowaniu, gdzie na skrzyżowaniu z ul. JP II z ul. Gwarków i Miedzianą, starostwo wreszcie rozpoczęło budowę sygnalizacji świetlnej.

Poprzedni artykułPolo wyleciało na łuku
Następny artykułCzy nam to grozi?