Kiedyś Technikum Górnictwa Rud Miedzi, dziś Zespół Szkół nr 1 – lubińska szkoła świętuje swój jubileusz 50 – lecia. Z tej okazji w C.K. Muza odbyła się uroczysta gala podczas, której nadano odznaczenia i nagrody zasłużonym nauczycielom i pracownikom placówki.

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w uroczystości, do której ZS 1 przygotowywał się od zeszłego roku. Podczas ceremonii nadano 25 różnych odznaczeń. Były złote i srebrne medale za długoletnią pracę, odznaczenia KEN i kuratora oświaty oraz „Zasłużony dla KGHM”. Takie wyróżnienie otrzymał Dariusz Tomaszewski, wicedyrektor szkoły – Pracuję w tej szkole od 17 lat. Najpierw jako nauczyciel, a od 4 jako wicedyrektor. Ściśle współpracujemy z KGHM. Kształcimy kadrę dla tego zakładu i czuję się zaszczycony tym wyróżnieniem.

W uroczystości wzięli udział absolwenci szkoły, samorządowcy, dyrektorzy innych placówek oświatowych w Lubinie, przedstawiciele KGHM i spółek z grupy kapitałowej Polskiej Miedzi. Nie zabrakło też pierwszego dyrektora szkoły, Czesława Kowalaka.

– Propozycję zorganizowania pierwszej szkoły górniczej otrzymałem od Tadeusza Zastawnika. To było dla mnie ogromne wyzwanie, ponieważ ja wywodziłem się ze szkolnictwa ogólnokształcącego, ale udało się. Dziecko, którego byłem ojcem rozwijało się. Wówczas była taka potrzeba, by kształcić ludzi w tych kierunkach – wspominał Kowalak.

W ramach dalszych obchodów jubileuszowych szkoły w piątek odbędzie się msza święta w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Lubinie. Później ulicami miasta przejdzie pochód pod budynek placówki. Tam zaplanowano zdjęcia pamiątkowe i zwiedzanie placówki. Wieczorem świętujący wezmą udział w karczmie górniczej.

Poprzedni artykułS3 – u nas bez zmian
Następny artykułGaz w szkole