„Hrabstwo róż” to kolejny projekt zrealizowany przez Michała Narewskiego. Młody lubiński twórca zaprasza wszystkich mieszkańców 7 września na swój wernisaż w Villa Cuprum.

Dwadzieścia cztery prace namalowane techniką mieszaną to „Hrabstwo róż” Michała Narewskiego, lubińskiego artysty samouka. Jest to zbiór obrazów z ostatnich lat twórczości młodego autora, które charakteryzują się bogatą kolorystyką. Prace zawisną we wnętrzach Villi Cuprum – Hotelu, Kawiarni i Galerii Sztuki. – Moje prace zazwyczaj są jednolite, pozbawione koloru – mówi Narewski. – Zbliżający się wielkimi krokami wernisaż w Villa Cuprum przy ul. Armii Krajowej, będzie ociekał żywymi barwami – zapewnia artysta.

Warto zaznaczyć, że twórczość lubinianina została doceniona i wykorzystana przez młodych filmowców z Żar w krótko metrażowym filmie ” Bitwy koszyczkowe”. Liczne wystawy i wernisaże po za rodzinnym miastem to stały punkt w jego artystycznym życiu. Prace Narewskiego z cyklu “Szepty” można było oglądać w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu.

Michał Narewski z wykształcenia jest historykiem sztuki. Nie uczęszczał do żadnej szkoły plastycznej jest samoukiem. Najbliższy jest mu rysunek, jednak nie stroni również od kolaży czy malarstwa. Motywem łączącym jego dzieła jest człowiek. Rysunki Narewskiego mają na celu odzwierciedlenie cech osobowości portretowanych osób w sposób odbiegający od realistycznych praktyk plastycznych. Często są to wizerunki, których celem jest wydobycie psychologicznych cech modeli poprzez częściowe ich odrealnienie, czy usytuowanie w fantastycznym otoczeniu, przepełnionym tajemniczą symboliką. W swoim dorobku ma wiele wystaw, w tym sześć indywidualnych m.in.: w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu, Klubo kawiarni „Coffee Planet”, a także w Galerii Szewskiej 36 we Wrocławiu. Narewski w 2012 roku wziął udział “3 Aukcji Młodej Sztuki” organizowanej przez Wrocławski Dom Aukcyjny, Wrocław 2012r

Wernisaż wystawy “Hrabstwo Róż” odbędzie się 7 września o godzinie 18.00 w Villa Cuprum, przy ul. Armii Krajowej 9a w Lubinie, a wystawa po wernisażowa będzie trwała do 16 września.

Poprzedni artykułJest sprawca nocnej ewakuacji
Następny artykułSierpień 80 o związkowcach w Warszawie