Osiem lat pozbawienia wolności wolności 23-letniemu żartownisiowi, który doprowadził do nocnej ewakuacji wychowanków i pracowników Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych.

We wtorek przed godz. 23 do ośrodka w Szklarach zadzwonił mężczyzna i powiedział, że w placówce jest bomba. Na miejscu przeprowadzono akcję ewakuacyjną. Objęła 57 osób. Policja szybko ustaliła żartownisia. – Po zakończonej ewakuacji do sprawdzenia budynków oraz terenu przyległego przystąpili policjanci z grupy rozpoznania minersko–pirotechnicznego. Nie znaleziono ładunków niebezpiecznych. Jak ustalili policjanci alarm był fałszywy – informuje Jan Pociecha oficer prasowy lubińskich policjantów. – Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy. Na podstawie zebranych informacji oraz w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu. Okazał się nim 23 – letni mieszkaniec Lubina, który trafił do policyjnego aresztu.

Przypomnijmy za wywołanie fałszywego alarmu mężczyźnie może grozić kara od 6 – miesięcy do 8 – lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułDożynki Gminne Rudnej
Następny artykułRóże z Villi Cuprum