Grupka młodzieży została zaczepiona przez kilku mężczyzn. Doszło do słownej utarczki, a potem bójki, w trakcie której użyto noża. Do zdarzenia doszło pierwszego września o godz. 2 w nocy.

Jak ustalili funkcjonariusze, którzy podjęli interwencję, grupka młodzieży idąca przez miasto została zaczepiona przez innych mężczyzn. Wywiązała się między nimi sprzeczka słowna. W pewnym momencie dwóch uczestników sprzeczki zaczęło bić jednego z mężczyzn. Jeden ze sprawców wyjął nóż i kilkakrotnie ugodził nim pokrzywdzonego. Po czym napastnicy uciekli.
Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego. Już kolejnego dnia po bójce wytypowany był sprawca użycia noża. Funkcjonariusze weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy.
Podejrzany, którym okazał się 20–letni mieszkaniec Lubina, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie sprawdzania mieszkania funkcjonariusze znaleźli reklamówkę, w której ujawnili sporą ilość marihuany, z której po podziale można byłoby uzyskać ponad 2000 porcji tego narkotyku oraz blisko 500 tabletek ecstasy. Ponadto policjanci zabezpieczyli wagę do porcjowania środków odurzających oraz łamak.
Mundurowi wyjaśniają jeszcze, skąd pochodziły środki odurzające, a także czy zatrzymany zajmował się również ich handlem. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za pobicie z użyciem noża może sprawcy grozić kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

fot i film: materiały prasowe KPP Lubin

Poprzedni artykułBandyci z Żabki zatrzymani
Następny artykułDożynki Gminne Rudnej