Trzy osoby podejrzane o rozbój i kradzież z włamaniem zatrzymali policjanci kryminalni z Lubina. Dwukrotnie obrobili Żabkę koło Starostwa Powiatowego.

Do pierwszego napadu doszło w środę 17 kwietnia. Nieznani sprawcy wtargnęli wtedy do sklepu, obezwładnili ekspedientkę i obrobili kasę. Ta napaść miała swój ciąg dalszy 12 sierpnia. W sklepie zaroiło się wtedy od policjantów, ale stróże prawa nie chcieli ujawniać, o co chodzi. Dopiero następnego dnia ujawniono, że miało to związek z kradzieżą pieniędzy, ale szczegółów nadal nie podano.
Dzisiaj sprawa wydaje się jasna. Do rabunku doszło w kwietniu i sierpniu. W kwietniu sprawcy obezwładnili ekspedientkę, po czym dokonali kradzieży pieniędzy. W sierpniu nie przyszli w czasie pracy sklepu, ale włamali się do środka. Okazało się, że mieli przy sobie klucze do sklepu. Ponownie ich łupem padły pieniądze.

Wyjaśnieniem tej sprawy zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Na podstawie zebranych informacji oraz w wyniku pracy operacyjnej, wytypowali sprawców. Zostali Oni zatrzymani na przełomie kilku ostatnich dni i trafili do policyjnego aresztu. Jak się okazało, włamania do sklepu dokonali mieszkańcy Lubina: 18-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 19 i 23 lat. Kobieta oraz jej 23 – letni kompan odpowiedzą również za dokonanie rozboju.
Funkcjonariusze ustalili, że przed druga wizytą w Żabce sprawcy nielegalnie weszli w posiadanie kluczy do sklepu.
Nie są wykluczone dalsze zatrzymania w tej sprawie. Kobiecie oraz 23–latkowi grozi kara do 12 lat więzienia. Natomiast 19–latkowi do 10 – lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułW Lubinie bez referendum
Następny artykułOd pobicia do narkotyków