Akademia Mądrego Dziecka i Fundacja Edukado chce pokazać rodzicom jak nauczyć maluchy przebywania bez lęku poza domem. Warsztaty mają być przygotowaniem do żłobka, przedszkola, czy szkoły.

Mówi się, że dzieci wychowuje się dla świata. Ale aby dziecko wyszło z gniazda, trzeba najpierw „ nauczyć je latać” – czyli nauczyć samodzielności, otwarcia na innych ludzi, radzenia sobie bez rodziców. Kochający rodzice przeżywają lęk wcale nie mniejszy od swoich pociech, które czeka pójście do żłobka, przedszkola czy do szkoły.
Chcesz, by Twoje dziecko bez lęku przebywało kilka godzin poza domem, bez Twojej opieki? Jak możesz pomóc dziecku, które źle radzi sobie z nowym środowiskiem? Jak możesz przygotować dziecko na funkcjonowanie w nowej grupie rówieśników? Jak otworzyć dziecko na zaufanie do nauczyciela i wiarę we własne siły? A przede wszystkim – jak poradzić sobie z własnym martwieniem się, lękami i obawami? O tym będzie mówić w trakcie warsztatów umiejętności rodzicielskich i psychologicznych dr Magda Fres.
Warsztaty odbędą się 29 sierpnia 2013r. czwartek, o godz. 17:00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Komisji Edukacji Narodowej. Będzie tam można zdobyć umiejętności oraz wiedzę w zakresie przygotowania i radzenia sobie z funkcjonowaniem dziecka w nowym środowisku. Dzięki finansowemu wsparciu fundacji opłata nie jest duża i wynosi 39 zł od osoby.
Magda Fres – pisarka i psycholog ; autorka książek: „Do piekła kuchenną windą” (2005), „Bulgur” (2011) , „Mama, smoczek!” (2012) oraz wielu artykułów publicystycznych i naukowych. Ukończyła Uniwersytet Śląski oraz Central European University w Budapeszcie. Doktor nauk humanistycznych. Prowadzi warsztaty rozwojowe dla kobiet ; prywatnie mama małego Daniela.
Zapisy: klub@dzieci.legnica.pl oraz 607 438 342

Poprzedni artykułZłodziej zablokował Kaufland
Następny artykułŚmierć chłopczyka na rowerku (aktualizacja)