Dwóch mężczyzn, którzy kradli konstrukcje wystawiennicze z fotografiami Lubina, zostało zatrzymanych na gorącym uczynku. Fotografie stoją od ponad miesiąca przy Wzgórzu Zamkowym , można na nich zobaczyć Lubin w latach 1990-2010. Widać na nich jak zmieniało się miasto, zaprezentowano również ważne dla miasta wydarzenia. Okazało się jednak, że i ta wystawa może stać się celem złodziei.


Wczoraj o godz. piątej rano dwóch rabusiów zauważył jeden z mieszkańców. Drogą radiową dyżurny policji powiadomił patrole pełniące służbę w centrum miasta. Jeden z nich z wydziału prewencji, przy ulicy Wrocławskiej zauważył mężczyznę stojącego w krzakach, a drugi sprawca spokojnie oddalał się z miejsca kradzieży. Policjanci zatrzymali go w bezpośrednim pościgu.
Mężczyzna miał ze sobą aluminiowe konstrukcje z fotografiami Lubina. Przy drugim złodzieju ujawniono już tylko aluminiowe elementy wystawy.
Zatrzymani mężczyźni to: 48-letni mieszkaniec Lubina i jego 42-letni kolega. Nie mają stałego miejsca zamieszkania. W momencie zatrzymania byli kompletnie pijani. Jeden z nich ponad 3 promile alkoholu, a u drugiego wynik był bliski tej wartości. We wstępnych rozmowach z policjantami sprawcy przyznali się do popełnionego czynu. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Najprawdopodobniej aluminiowe konstrukcje chcieli oddać na złom.

Poprzedni artykułZłodziej wózka zatrzymany
Następny artykułAudi cabrio z “szyberdachem”