fot. archiwum portalu

Altankowego złodzieja zatrzymali policjanci kryminalni lubińskiej policji. Na swoim koncie ma włamania do altanek ogrodowych i piwnic.

Mężczyzna ma 19 lat i mieszka w Lubinie. W wyniku zebranych informacji okazało się, iż od stycznia do końca maja bieżącego roku systematycznie „odwiedzał” ogródki działkowe na terenie miasta, gdzie łupem w wyniku włamań do altan padły spawarki, szlifierki, pilarki, kosiarki i inne elektronarzędzia na ponad 6 tysięcy złotych. Swoich działań mężczyzna nie ograniczył jednak tylko do altan, bowiem w tym samym czasie, przy pomocy łomu kilkakrotnie udało mu się włamać do pomieszczeń piwnicznych na terenie różnych osiedli Lubina. Z piwnic zabierał wszystko, na czym mógł potem, podobnie jak w przypadku altan, zarobić pieniądze. Znów zatem w jego zainteresowaniu były elektronarzędzia, ale także rowery. Łączne straty włamań do piwnic wyniosły 11 tysięcy złotych.

Sprawca ponadto dokonywał kradzieży telefonów komórkowych, jak również aparatów fotograficznych, wykorzystując nieuwagę osób, z którymi miał styczność. Przestępca usłyszał również zarzut oszustwa, jakiego dopuścił się poprzez ofertę sprzedaży kilku telefonów komórkowych, wystawioną na jednym z portali internetowych, w rzeczywistości nie dysponując nimi. W ten sposób, w zamian otrzymanych łącznie ponad 2 tysięcy złotych, oszukał siedem osób.

19-latek usłyszał łącznie 22 zarzuty, do których się przyznał. Sąd Rejonowy w Lubinie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Razem z nim pięć zarzutów usłyszał jego 23-letni kolega, mieszkaniec Lubina, za wspólne włamania do altan działkowych.

Przypominamy, iż za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułNarkotyki i samochodowe dziuple (video)
Następny artykułDobry Klimat dla Rodziny