Spożywanie alkoholu, niszczenie mienia, zaśmiecanie oraz zakłócanie ciszy nocnej – policjanci wzięli się za to co nam przeszkadza. Mieszkańcy nie pozostają bierni i wskazują miejsca, gdzie interwencji są potrzebne.

Noc z piątku na sobotę w Lubinie zrobiło się odrobinę bezpieczniej i spokojniej. Stało się tak za sprawą skoordynowanej akcji dzielnicowych. Rewiru I i II. W codziennej pracy otrzymują oni wiele skarg od mieszkańców, administratorów budynków mieszkalnych o negatywnym zachowaniu grup młodzieży. Poza tym są zgłoszenia pisemne wpływające do komendy od Wspólnot Mieszkaniowych i Spółdzielni Mieszkaniowych. Najczęściej dotyczą zachowań młodzieży.

W nocy z 17/18 maja funkcjonariusze kontrolowali klatki schodowe, strychy, podwórka oraz place zabaw. Dzielnicowi wylegitymowali 120 osób, ujawnili 55 wykroczeń (spożywanie alkoholu, zaśmiecanie, palenie papierosów w miejscu publicznym), a także zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Ogółem przeprowadzili 112 interwencji. Ich ilość pokazuje, jak bardzo takie akcje są potrzebne, zwłaszcza, że interwencje dotyczą osób łamiących w porze wieczorowo-nocnej prawo i przeszkadzających normalnym ludziom w zasłużonym odpoczynku.

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, takie akcje będą kontynuowane cyklicznie – zapowiadają policjanci.