Na podwójnym gazie, pasem dla autobusów i zdecydowanie ze zbyt dużą prędkością. Mieszkaniec powiatu polkowickiego na ul. Hutniczej zainkasował 21 punktów karnych.

Gdyby nie jazda po niewłaściwym pasie ruchu policjanci najprawdopodobniej nie zwróciliby na polkowiczanina uwagi. Jednak kiedy wjechał na ul. Hutniczą zamiast korzystać z dozwolonych dla osobówek pasów ruchu kierowca uprościł sobie jazdę i wyprzedzał inne auta jadąc pasem dla autobusów. Prędkość miał zdecydowanie za duża. Wideorejstrator nieoznakowanej toyoty camry wskazał stówę na pięćdziesiątce.
Terenową hondę zatrzymano na wysokości samoobsługowej stacji benzynowej. Łamanie przepisów mogło skończyć się dla 45-latka mandatem i 11 punktami karnymi, ale okazało się, że polkowiczanin poza rajdowym temperamentem jechał na podwójnym gazie. Pomiar alkoholu wykazał 0,38 promila w organizmie. Dla kierowcy oznaczało to dodatkowe kłopoty. Bo jazda na podwójnym gazie (do 0.5 promila) jest wykroczeniem karanym 10 punktami karnymi i odebraniem prawa jazdy.
W sumie mężczyzna zainkasował 21 punktów karnych i solidny mandat, a sąd zadecyduje czy i na jaki czas utraci on prawo jazdy. Maksymalna kara to pół roku bez prawka i oczywiście grzywna.

Poprzedni artykułTechnikum nr 1 bliżej do finału
Następny artykułCzujka zabezpieczyła dzieci w Składowicach