50 zespołów z zakwalifikowało się do II etapu Net Masters Cup. Wśród nich jest również drużyna z Lubina.


Do VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup swój udział zgłosiło aż 286 drużyn z województwa dolnośląskiego – najwięcej spośród wszystkich województw. Walka toczy się o pakiet pełnej opieki na studiach, w tym stypendium finansowe.
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie jest jednym z największych w Europie konkursów o technologiach informatycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie do pierwszego etapu eliminacji zgłosiło się 2351 zespołów. Spośród 286 drużyn z Dolnego Śląska do kolejnego etapu przeszło aż 50, w tym: 19 z Wrocławia, 4 z Legnicy, Świdnicy, 3 z Jeleniej Góry, Piechowic, Trzebnicy i Lubania. DO tego doliczyć należy dwie z Wałbrzycha, Kłodzka i Gryfowa Śląskiego
jedną z Dzierżoniowa, Milicza, Lubina, Bolesławca, Jaworu i Brzegu Dolnego.
W pierwszym etapie eliminacji on-line trzyosobowe zespoły przydzielone do siedmiu okręgów rozwiązywały zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci.
Do Wielkiego Finału Olimpiady w trybie eliminacji on-line przejdzie 21 kolejnych drużyn. Dodatkowo jeden zespół zdobędzie „dziką kartę” w konkursie zorganizowanym na stronie internetowej magazynu komputerowego CHIP, patrona medialnego Olimpiady. Wielki Finał Net Masters Cup odbędzie się 24 czerwca w Warszawie.
Nagrodą główną dla najlepszej drużyny jest pakiet pełnej opieki podczas nauki na uczelni wyższej na kierunku informatycznym (stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe) dla każdego z trzech członków drużyny, szkolenia Cisco Certified Network Associate oraz tablety iPad mini. Nauczyciel prowadzący zwycięską drużynę otrzyma kurs instruktorski w zakresie Cisco Certified Network Associate, tablet iPad mini oraz pakiet wejściówek na prestiżowe konferencje informatyczne.
Poza uczelniami wyższymi, odpowiedzialnymi w całości za ułożenie pytań oraz weryfikację wyników na każdym etapie, nad poziomem merytorycznym czuwa także firma Cisco oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne. Net Masters Cup został objęty Honorowym Patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli magazyn komputerowy CHIP, portal Onet.pl oraz Interaktywnie.com.
Organizatorami konkursu są Grupa Allegro i Grupa Netia.

Poprzedni artykułWsiadł to posiedzi
Następny artykułTrafił „oczko” (video)