Mamy kolejne przejście dla pieszych, które zasłużyło na wyróżnienie i ogrodzenie barierkami. Pieszy znowu został potrącony na wyremontowanym odcinku ul. Paderewskiego. Zarządcą drogi jest prezydent miasta.

Mamy kolejne przejście dla pieszych, które zasługuje na to, aby zagrodzić do niego dostęp stalowymi barierkami. W środę około godz. 11.30 na przejściu dla pieszych na ul. Paderewskiego (przejście z wysepką) została potrącona 54-letnia lubinianka. Do zdarzenia doszło z powodu nieuwagi kierowcy (67 l.) jadącego drugim pasem. Mężczyzna był trzeźwy. Kobieta ze złamaniem kości podudzia trafiła do szpitala RCZ w Lubinie.

W ciągu kilku miesięcy tuż po zakończeniu remontu ul. Paderewskiego na tym przejściu dla pieszych (na zdj.) doszło do dwóch wypadków. Pierwszy (28 listopada 2012r.) niestety nie zakończył się tak szczęśliwie jak w przypadku 54-letniej kobiety.

Proponujemy, aby w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców prezydent zagrodził dostęp do tego przejścia stalowymi barierkami. Będzie łatwiej, bo w przeciwieństwie do Al. Niepodległości droga jest w zarządzie miasta.
fot. archiwum LubinExtra!