Zastanawiają się kierowcy co na drogach nr 3 i 36 robią liczne patrole policji. Policja wie, ale informacji nie ujawnia. – Prowadzimy działania prewencyjne – mówią rzecznicy z Lubina i Wrocławia, ale szczegółów nie podają. My już je znamy. Zabezpieczają przejazd kibiców Śląska na mecz w Świnoujściu.

Jadąc od Wrocławia na patrol natkniemy się na skrzyżowaniu w Osieku. Kolejny koło skrzyżowania przy Castoramie, następny kilkaset metrów dalej przy stacji Orlen. Kolejny patrol stoi na przeciw wyjazdu z Pol-Miedź Trans koło ZG Lubin. Z informacji przekazywanych przez CB radio można wywnioskować, że jest to jakaś duża policyjna akcja. – Jadę od Zielonej Góry i tak co 10 kilometrów jest radiowóz, ale nic nie robią tylko stoją na poboczach – mówił jeden z kierowców. Kolejny potwierdza, że poza Lubinem radiowóz widział również na 362 kilometrze trójki niedaleko Polkowic, a także dalej na zjeździe na Głogów koło szybu SW-1 Polkowice Sieroszowice.
W Lubinie patrol wypatrzono również na stacji Orlen przy wjeździe z Legnicy. Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji nie chciał podać żadnych szczegółów. – Prowadzone są działania na terenie miasta – odpowiedział nam lakonicznie przyznając, że co to są za działania powie jutro. Rozmowniejszy nie był również rzecznik z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Paweł Petrykowski. Zapewniał jednak, że są to działania prewencyjne. Przekonywał – nie mają związku z przejazdem kibiców, czy zdarzeniem kryminalnym.
Pytany co to za działania, że policjanci stoją na poboczach i poza postojem nie prowadzą żadnych działań, ani nawet kontroli, stwierdził – na razie nie możemy ujawnić co to są za działania.
Policja milczy, a my mimo wszystko sprawdzamy kalendarz spotkań piłkarskich. Okazuje się, że dzisiaj Śląsk Wrocław gra z Flotą Świnoujście w rewanżowym spotkaniu 1/4 Pucharu Polski. Mecz w Świnoujściu jest o godz. 14.