Kilka dni temu w Warszawie spełniły się marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Uśmiech zagościł na twarzach osiemnaściorga dzieci w tym 13-letniego Michała z Lubina, który cierpi na celiakię, cukrzycę i padaczkę.

Podczas specjalnego przyjęcia w Sali Kolumnowej Pałacu Prymasowskiego w Warszawie dzieci dostały wymarzone prezenty. Michał marzył o telefonie komórkowym i Xboxie. I spełniło się. Fundacja przy wsparciu akcji przez markety budowlane OBI mogła sprawić, że uśmiech zagościł na twarzy Michała. – Współpraca, która trwa od 2006 roku stawia na radość, przeżywanie szczęścia i dobro w życiu. Cierpienie jest codziennością tych dzieci, ale kiedy fantazja staje się rzeczywistością, choroby, ból i smutek schodzą na chwilę na drugi plan. Co roku odbywają się wspólne akcje – ostatnia „Katalog z Fantazją”, która rozpoczęła się w lipcu 2012 trwa do tej pory – mówi Adrianna Wróbel z Fundacji Dziecięca Fantazja.
Akcja odbywa się jednocześnie w 43 marketach w całym kraju, a jej celem jest sprzedaż katalogu “Sztuka dekoracji”. Cały dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom, podopiecznym Fundacji. Katalog, który spełnia marzenia i fantazje chorych dzieci, dostępny jest w sklepach OBI za 1zł.
– Naszymi podopiecznymi są w większości dzieci z ubogich rodzin, których rodzice nie mają finansowych możliwości na spełnienie pragnień chorującego, a często też umierającego dziecka – mówi Patrycja Wróbel, członek Zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja – od 2006 roku dzięki OBI spełniło się ponad 300 marzeń co stanowi ponad 10% wszystkich marzeń spełnionych przez fundację podczas ponad 9-letniej działalności. Gdy choruje dziecko – choruje cała rodzina i dzięki wieloletniej współpracy z naszą fundacją widać, że dla OBI ważni również najmłodsi członkowie rodzin.
25 lutego podczas przyjęcia w Pałacu Prymasowskim w Warszawie spełniły się marzenia osiemnaściorga dzieci. Dzieci otrzymały prezenty z rąk Adama Rosińskiego, dyrektora handlowego OBI. We wręczeniu marzeń dzieciom pomagali zaproszeni celebryci. Większość marzycieli to dzieci pracowników marketów OBI w całym kraju, które zmagają się z ciężkimi chorobami.
Po części oficjalnej odbył się występ uczniów Państwowej Szkoły Cyrkowej. Był też czas na zdjęcia z gwiazdami, z których obecni byli: Andrzej Grabowski, Maciej Jachowski, Jacek Rozenek, Aldona Orman i Monika Mrozowska. Obecność celebrytów wprowadziła dużo radości i była ogromną atrakcją dla dzieci i ich rodzin. Dzieciom bardzo miło było odebrać z ich rąk wymarzone prezenty.
W niedzielę dzieci wraz z opiekunami zostały zaproszone do Cyrku Zalewski na pokazy premierowe otwierające sezon wiosenno-letni. Można było zrobić sobie zdjęcia ze słoniem, słoniem morskim oraz pojeździć na wielbłądzie. Obecna była również Kasia Cichopek, która od wielu lat wspiera podopiecznych Fundacji. Dzieci chętnie robiły z nią zdjęcia.

Fundację można wesprzeć:
przez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego KRS nr 0000168783
przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.
nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia
za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji
www.f-df.pl

Poprzedni artykułPrzejście znowu ogrodzone (video), aktualizacja
Następny artykułBezprawie prezydenta na przejściu dla pieszych trwa. Aktualizacja