Śmierć na miejscu poniósł kierowca Opla Vectry, który zderzył się czołowo z ciężarowym Manem. Do zderzenia doszło na pasie w kierunku Legnicy na 383 kilometrze koło zjazdu na Gorzelin. Vectra jechała w stronę Lubina.

Kierowca Vectry był starszy mężczyzna z powiatu wrocławskiego. Do wypadku doszło około po godz. 10. Po godz 13 droga jeszcze była zablokowana.
Na miejscu utworzył się korek w obie strony. Stoją w n im głównie samochody ciężarowe. Policja zorganizowała objazd z Lubina przez Osiek, Pieszków, Raszówkę i Karczowiska.
– Na miejscu pracuje biegły z zakresu ruchu drogowego, jest prokurator, a także grupa dochodzeniowo-śledcza – informuje Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji.
Działania ratownicze prowadzili na miejscu lubińscy strażacy. Po bocznym uderzeniu w przód ciężarówki trzeba było wyciągnąć kierowcę. – Był zakleszczony, dlatego przy pomocy narzędzi hydraulicznych wycięliśmy boczne drzwi i ewakuowaliśmy kierowcę z samochodu – mówi Marek Kamiński, zastępca komendanta lubińskich strażaków. – Niestety mężczyźnie nie można było już pomóc.
Ruch na drodze K3 między Lubinem, a Legnicą przywrócono tuz przed godz. 14.