Masaże niemowlęcego brzuszka, noszenie maleństwa w specjalnych chustach i stosowanie smoczków antykolkowych to recepta na udane i świadome macierzyństwo. W sobotę 10 listopada odbędą się warsztaty dla przyszłych mam.

Galeria Cuprum Arena w Lubinie wspólnie ze swoim najemcą – sklepem Smyk – organizuje warsztaty dla kobiet w ciąży. Dla przyszłych mam z regionu lubińskiego to okazja do świadomego przygotowania się do czekającego je wyzwania.

– Chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom kobiet w ciąży i pokazać im, że te pierwsze miesiące z maleństwem wcale nie muszą być trudne. Producenci sprzętu dla dzieci i mam prześcigają się wzajemnie, starając się jak najbardziej ułatwić opiekę nad niemowlęciem i ukazać wszystkie piękne aspekty macierzyństwa . Nam zależało przede wszystkim na zebraniu tych wszystkich ofert w jednym miejscu – mówi Ewa Sieńko, manager ds marketingu galerii Cuprum Arena w Lubinie.

Uczestnikami warsztatów będa m.in. firmy Medicus Uroda z Lubina, Canpol, Femimama , Aquapark Polkowice oraz Tołpa. Medicus Uroda zajmujący się medycyną estetyczną w czasie przedsięwzięcia zaprezentuje sposoby leczenia blizn i rozstępów. Canpol przedstawi przyszłym mamom pełną ofertę smoczków, butelek i akcesoriów dla dzieci. Femimama będ zie zachęcać kobiety do naturalnego macierzyństwa – między innymi korzystania z pieluch wielokrotnego użytku i noszenia dzieci w specjalnych chustach. Uczestnicy warsztatów nauczą się też sposobów wiązania tych chust, zakładania pieluszek wielorazowych oraz dowiedzą się, jak masować maleństwo. Fizjoterapeutki z Aquaparku zaprezentują ćwiczenia relaksacyjno-oddechowe, seanse zdrowotne oraz masaże dla kobiet w ciąży. Firma Tołpa natomiast zapewni konsultacje w zakresie pielęgnacji cery mam w każdym wieku.

W przedsięwzięciu weźmie udział również Bank Komórek Macierzystych, który zajmuje się deponowaniem komórek macierzystych z krwi pępowinowej. Komórki te stosuje się głównie do leczenia chorób nowotworowych.

Warsztaty odbędą się w sobotę 10 listopada w godzinach od 14.00 do 18.00.

fot.ABCCiaza.pl

Poprzedni artykułDziś odkrywkowy protest w Warszawie
Następny artykułDragi znaleźli w szafie