Do końca września będą gotowe ronda, a na koniec października remont ul. Leśnej powinien zostać zakończony – zapewniają władze powiatu.
Ponad rok trzeba było czekać na kontynuację modernizacji ul. Leśnej. Nowe władze powiatu miały problemy z wykonawcą, potem walczyły o utrzymanie przyznanej w poprzedniej kadencji unijnej dotacji (przed 2010 rokiem). Wreszcie po niemal dwóch latach przerwy roboty ruszyły na nowo.
Ul. Leśna będzie węższa niż dawniej, ale dzięki temu przybędzie miejsc postojowych. Istotną zmianą będą dwa ronda, które ograniczą osiągane przez kierowców prędkości a także ułatwią przejazd przez skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego i Szpakową. Wyjazd z tej pierwszej w godzinach szczytu był bardzo problematyczny. Na skrzyżowaniu dochodziło do stłuczek.
Inwestycja rozpoczęta przez poprzednie władze powiatu (PO) uzyskała za ich kadencji unijne dofinansowanie w wysokości 50 proc. Cała przebudowa ul. Piłsudskiego (zakończona do ronda z Leśną) oraz modernizacja odcinka do Osieka oraz dalszy etap przebudowy ul. Lesnej w planach miały kosztować łącznie około 18 mln zł. Obecny etap prac to wydatek ponad 7,5 mln zł.
fot. Piotr Krażewski