Członkowie lubińskiego PTTK po raz kolejny wejdą na Grzybowa Górę. Marsz zaplanowano na najbliższą sobotę, 22 września.

Każdy kto chce spróbować swoich sił ma do wyboru trzy trasy. Pierwsza grupa rozpocznie wędrówkę w Rynarcicach, druga grupa od godz. 9.00 wybierze się spod szybu wschodniego kopalni Lubin (trasa przebiegać będzie przez Grzybową Górę i Koźlice do Goli). Trzecią grupą będą rowerzyści i przebieg ich trasy będzie dowolny.

Zakończenie rajdu planowane jest w godzinach 11.30 – 13.30 przy świetlicy wiejskiej w miejscowości Gola w gminie Lubin.

Dla uczestników przewidziano konkurs krajoznawczy, a na zakończenie wycieczki rozpalone zostanie ognisko i „Giełda Piosenki Turystycznej” organizowana przy współpracy z GOK w Raszówce. Prezentacje odbywać się będą solo lub w grupie do 10 osób. Jury oceniać będzie: wartość literacką, muzyczną, interpretację, aranżację muzyczną i dobór piosenek. Na najlepszego wykonawcę czeka Grand Prix za całość programu w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na zgłoszenia do 20 wrzesnia czekaja pracownicy GOK.

Rajd jest imprezą turystyki kwalifikowanej i wymaga od uczestników posiadania odpowiedniego ubioru, sprzętu i wyposażenia. Grupy szkolne biorą udział w rajdzie w drużynach, w których 1 opiekun przypada na 10 uczestników. Każda grupa powinna posiadać własną apteczkę. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział tylko pod opieką i na odpowiedzialność osób dorosłych. W ramach wpisowego uczestnicy otrzymają znaczek rajdowy, pamiątkowy dyplom dla drużyn oraz transport: Gola – Lubin, a także opiekę kierownika trasy.

fot. PTTK Lubin
Autor: MC

Poprzedni artykułOceny sprawdzą w necie
Następny artykułZa grilla przed sąd