Regionalne Centrum Zdrowia podpisało kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia na osiem poradni. Jedną z nich będzie poradnia leczenia bólu. Kolejne trzy konkursy rozstrzygnięte zostaną na początku września.

To dobra informacja dla pacjentów lubińskiego szpitala. Nie muszą się oni martwić o wizytę u specjalisty. Zapisy już się rozpoczęły, także z powodzeniem można umówić się na leczenie.

– Podpisaliśmy kontrakty na osiem poradni, w tym na poradnię chorób płuc, poradnię okulistyczną dla osób dorosłych i dla dzieci, poradnię onkologiczną, chirurgii onkologicznej, poradnię preluksacyjną, medycyny sportowej i leczenia bólu – mówi Ewa Popławska z Regionalnego Centrum Zdrowia. – Pod koniec sierpnia rozstrzygnięte zostaną kolejne trzy konkursy. Nioski złożyliśmy na poradnię chorób metabolicznych, wad postawy oraz na poradnię alergologiczną.

Zupełną nowością w Lubinie będzie poradnia leczenia bólu.

– Pacjenci, którzy cierpią na przewlekłe bóle różnego rodzaju będą mogli skorzystać z terapii – mówi Ewa Popławska. – Metod leczenia bólu jest kilka, jedna z nich jest na przykład stosowanie znieczulenia zewnątrz oponowego.

Oprócz tego dużym ułatwieniem dla osób chorych będzie możliwość wizyty u specjalisty z dziedziny chirurgii onkologicznej.

– Taka poradnia działa w naszym szpitalu od roku, ale na kasę chorych dopiero od września – dodaje Ewa Popławska.

Rejestracja już trwa.

– Mamy krótkie terminy, dlatego zachęcamy pacjentów do zarejestrowania się do wybranego specjalisty – mówi Popławska. – Na pewno będzie problem z dostaniem się do poradni ortopedycznej, ponieważ tam jest zawsze bardzo dużo pacjentów, ale na pewno nikt nie zostanie bez pomocy.

Niestety Regionalnemu Centrum Zdrowia nie udało się podpisać kontraktu na poradnię neurologiczną. Tak jak do tej pory, za wizytę u neurologa pacjenci będą musieli płacić.
Autor: MC