Nawet pięć lat w więzieniu może spędzić 44-letni lubinianin, który wykorzystując nieuwagę lokatorów jednego z mieszkań wszedł przez otwarte drzwi i ukradł portfel z pieniędzmi. Łupem nie cieszył się zbyt długo.

Do zdarzenia doszło nad ranem, 16 sierpnia. Nieznany wtedy sprawca wszedł do jednego z mieszkań na osiedlu Centrum w Lubinie.

– Dostał się do niego bez problemu gdyż właściciel nie zamknął drzwi – mówi oficer prasowy KPP Lubin. – Z przedpokoju dokonał kradzieży portfela wraz z całą jego zawartością tj. pieniędzmi oraz kartami bankomatowymi.
Sprawa zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy na podstawie zebranych informacji wytypowali sprawcę.

– Dzisiaj rano funkcjonariusze weszli do jego mieszkania. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony ich wizytą – dodaje Pociecha. – Jak ustalili mieszkaniec Lubina chodził po klatce schodowej od drzwi do drzwi sprawdzając czy ktoś nie pozostawił ich otwartych. Gdy na takie trafił z przedpokoju wykorzystując nieuwagę domowników ukradł portfel. Pieniądze, które były w portfelu spożytkował na alkohol. Próbował jeszcze wypłacić pieniądze z bankomatu, ale mu się to nie udało. Teraz 44 – latkiem zajmie się sąd. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Autor: MC

Poprzedni artykułWypadek pod Niemstowem
Następny artykułBurza obeszła się z nami łagodnie