Lubiński europarlamentarzysta zorganizował zbiórkę dla poszkodowanych przez powódź w Jeleniej Górze i Świerzawie.

Przekazanie darów nastąpi jutro o godz. 10 w Maciejowie koło Jeleniej Góry. Tam trafią materiały budowlane zebrane podczas akcji pomocowej zorganizowanej przez posła do Parlamentu Europejskiego Piotra Borysa.

Z Lubina do Maciejowej przyjedzie tir wypełniony 15 tonami wapna, cementu, zaprawy murarskiej i innych niezbędnych powodzianom materiałów budowlanych.

– Zostały przekazane przez lokalnych sponsorów. Ta pomoc trafi do Prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły oraz Rady Parafialnej przy Parafii Rzymskokatolickiej św. Piotra i Pawła Apostołów którzy zajmą się dystrybucją dla poszkodowanych.

Dodajmy, że europoseł Borys odwiedzi również okolice Świerzawy gdzie przekaże pomoc rzeczową ( sprzęt AGD, materiały budowlane, środki czystości ) rodzinom, które najbardziej ucierpiały podczas powodzi.

Z dostępnych informacji wynika, że w akcję pomocy włącza się również Fundacja polska Miedź, która na rzecz powodzian przekaże 50 tys. złotych.

Piotr Borys nie po raz pierwszy włącza się w pomoc dla poszkodowanych. Dwa lata temu poseł organizował transporty żywności m.in. do zniszczonej przez wodę Bogatyni – Nie mogło nas tam zabraknąć i naszej pomocy – podkreśla eurodeputowany. Wtedy było to 2,5 tysiąca butelek z wodą mineralną, tysiąc bochenków chleba, ponad 700 sztuk pasztetu oraz środki czystości. Dzisiaj są to głównie materiały budowlane – mówi Piotr Borys.

Poprzedni artykułSam rozebrał, a zgłosił kradzież
Następny artykułOfiara ubezpieczenia, czy próba wyłudzenia?