W przeddzień głosowania w Parlamencie Europejskim nad ACTA, ofiarą hakerskiego ataku padła oficjalna strona internetowa i poczta elektroniczna Piotra Borysa.


W ostatnich dniach na pocztę elektroniczną dolnośląskiego eurodeputowanego Piotra Borysa przychodziły tysiące mejli z całej Europy apelujących o odrzucenie kontrowersyjnego projektu umowy międzynarodowej ACTA.
– Skrzynka zwyczajnie się zapchała i przestała działać. Hakerzy zaatakowali natomiast moją oficjalną stronę internetową piotrborys.pl. Informatycy już ją naprawili i od dziś znów działa. To samo spotkało innego deputowanego z PO Artura Zasadę z Zielonej Góry – mówi eurodeputowany Piotr Borys.
Dziś (tj. w środę) Parlament Europejski będzie głosował nad przyjęciem ACTA. Borys zapewnia, że zagłosuje przeciwko. Podobnie zresztą jak inni eurodeputowani PO i PSL.
– Myślę, że przeciwko ACTA zagłosują również nasi koledzy z innych polskich ugrupowań. Warto podkreślić, że grupa polskich deputowanych z PO i PSL wyłamie się z dyscypliny w EPL (Europejska Partia Ludowa) i jako jedyna będzie za odrzuceniem ACTA – mówi Borys.
– ACTA w 5/6 jest pożyteczną umową. Nie zgadzamy się jednak na zapisy dotyczące swobodnej wymiany plików w internecie – dodaje dolnośląski polityk.
Źródło: http://fakty.lca.pl/legnica,news,35022,Hakerzy_zaatakowali_eurodeputowanego_Borysa.html
Autor: J(lca.pl), fot. Natalia Kuźniar (lca.pl)

Poprzedni artykuł2,5 tys. dla Mai w Chobieni
Następny artykułKłapanie dziobem