Znamy już termin pierwszej rozprawy sądowej przeciwko Beacie Grzelińskiej, dyrektorce Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Lubinie, której grozi 10 lat więzienia za ugodzenie nożem nauczyciela.

Zawieszona w pracy dyrektorka stanie przed sądem już 20 czerwca.

Do dramatycznych zdarzeń w lubińskiej szkole doszło 16 listopada ubiegłego roku. Dyrektorka spotkała się z nauczycielem. Mieli rozmawiać o komputerach szkolnych. W pewnym momencie doszło do kłótni i szarpaniny. Mężczyzna został dźgnięty nożem w brzuch. Do szkoły natychmiast wezwano pogotowie i policję. Tego samego dnia zatrzymano Beatę Grzelińską. Postawiono jej zarzuty. Za poręczeniem majątkowym w kwocie 10 tysięcy złotych wypuszczono do domu.

Kobieta nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że mężczyzna sam wbił sobie nóż w brzuch. Nie zmieniła swojej wersji zdarzeń nawet po tym jak światło dzienne ujrzała opinia biegłego z zakresu medycyny sądowej.
Po wizji lokalnej w gabinecie dyrektorki i zbadaniu rannego nauczyciela biegły uznał, że Wacław G. nie mógł się okaleczyć. Nie doszło również do przypadkowego nadziania się na nóż. Sporządzona opinia jednoznacznie wskazuje na to, że to dyrektorka ZSZiO raniła go.
Autor: MC

Poprzedni artykułOdpowie za wypadek autobusu
Następny artykułZagrał na nosie policjantom