Nie spełniają się oczekiwania dotyczące budowy hali widowiskowo-sportowej. Budowa jeszcze nie ruszyła, a już ma opóźnienie związane z przetargiem.

Do ósmego maja Regionalne Centrum Sportowe przedłużyło termin składania ofert na budowę hali widowiskowo-sportowej w Lubinie. Z dostępnych informacji wynika, że budową zainteresowanych jest około 20 firm. Głównie są to firmy krajowe, ale jest też jedna lokalna.

Przedłużenie terminu składania ofert wynika z zapytań składanych przez potencjalnych wykonawców. Otwarcie ofert zaplanowane jest na 8 maja na godz. 10.30. Wtedy powinniśmy poznać wykonawcę i wartość inwestycji.

Przypomnijmy, że koszt budowy hali szacowany jest na 50 mln zł. Aby Regionalne Centrum Sportu mogło rozpocząć inwestycje misi zaciągnąć kredyt. Bank został już wybrany. Poręczenia kredytu udzieliło miasto. Sięga niebagatelnej kwoty 90 mln zł!

Hala widowiskowa po wybudowaniu ma na siebie zarabiać. Szacunkowe koszty jej utrzymania mogą wynosić nawet 1,5 mln zł rocznie. Do tego miejska spółka przez najbliższych 20 lat będzie musiała spłacać kredyt. Rocznie razem z odsetkami sięgnie on poziomu około 4,5 mln zł. To oznacza, że bez pomocy miasta RCS nie poradzi sobie ze spłatą długu. Dlatego jego spłata została ukryta w wydatkach miasta. RCS do 2032 roku rokrocznie będzie otrzymywał z budżetu miasta potrzebne na spłatę długu pieniądze.