Dyrektor Wzgórza Zamkowego Marek Zawadka i lanser Mariusz Najwer zostali nominowani do dolnośląskiej nagrody kulturalnej “Szczyt Kultury”. Kto Waszym zdaniem powinien otrzymać nagrodę? Do głosowania zaprasza portal Lubiniak.

Lubiniak.cba.pl uruchomił specjalną sondę. Będzie aktywna do 20 kwietnia – Głosujecie niezależnie od tego, czy znajdujecie się na stronie głównej “Lubiniaka”, czy czytacie ten materiał, czy siedzicie w dowolnym materiale ”Lubiniaka” – pisze do LubinExtra! Przemek Saracen.

W ramach publikacji można dowiedzieć się więcej o nominowanych z Lubina.

Mariusz Najwer

Wydawca, DJ, dziennikarz muzyczny. Autor książki, pt. „My, Pokolenie Hip-Hopu”. Skończył Dolnośląską Szkołę Wyższą we Wrocławiu. W Lubinie wspiera lokalne inicjatywy kulturalne i pomaga w promocji młodym artystom. Dzięki niemu, po dłuższej przerwie na ogólnopolską scenę muzyki klubowej powrócił lubiński DJ i producent muzyczny, Pete Crank. Wspólnie z lubińskim raperem – Misiakiem – organizuje cykl imprez hiphopowych pod nazwą FollowTheFlow, wspierając tym samym niezależnych twórców muzyki z podziemia. Na co dzień, prowadzi własną agencję koncertowo-wydawniczą. To także czynny dziennikarz. Na antenie TV Regionalnej stara się promować młodych artystów. Najwer jest również autorem bloga „Najwer Codziennie”, który znajduje się obecnie w pierwszej 50 najpopularniejszych polskich blogów publikowanych na WordPressie.

Marek Zawadka

Dyrektor Ośrodka Wzgórze Zamkowe w Lubinie, wcześniej związany z Kinem Muza. Zapalony animator kultury, stawiający na pierwszym miejscu dobro zarządzanej przez siebie instytucji. W Kinie Muza prezentował ambitne filmy, obecnie propaguje sztukę w ramach działalności Ośrodka Wzgórze Zamkowe, gdzie pod nazwą Wyspa Sztuki odbywają się m.in. warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. W poczet sukcesów ośrodka należy zaliczyć również tegoroczną edycję Lubińskiego Biennale Sztuki. Także w tym roku swoją działalność zainaugurowała Akademia Rzemiosła Artystycznego – warsztaty kierowane do osób dorosłych. Nominacja przyznana za konsekwentną realizację zadań i nie poddawanie się w obliczu niesprzyjających okoliczności.