Recital złożony będzie z piosenek pochodzących z programów „Dom za miastem,” „Dziękuje za miłość”, „Serwus madonna”, „Dziwny ten świat – opowieść Niemenem”. Szczegółowy repertuar się zmienia – zależnie od nastroju, okazji jak również ochoty wykonawcy.

Jest jakaś magia w takich kameralnych, akustycznych spotkaniach – kiedy słychać ciszę między dźwiękami i kiedy całą uwagę można skupić na jednym punkcie sceny, tym najważniejszym. Taki koncert, w którym za nikim i za niczym nie można się schować ani na moment, to także wielkie wyzwanie dla wykonawcy. Ale jednocześnie sytuacja kiedy praktycznie jedynym i niepodzielnym władcą przestrzeni miedzy sceną i widzami jest wokalista – jest absolutnie komfortowa. Przy dobrym i czujnym akompaniatorze, wykonawca może sobie pozwolić na wszystko – na zmianę tempa, wtręt improwizacji, powtórzenie frazy. Wolność absolutna – jedyne ograniczenia to melodia i tekst.

W takiej właśnie atmosferze Janusz Radek brzmi niezwykle ciekawie i niepostrzeżenie wciąga widzów do wspólnego muzykowania – choć instrument na scenie jest tylko jeden. A właściwie dwa. Całkowity dochód z koncertu będzie przeznaczony na zakup wózka inwalidzkiego

i rehabilitację podopiecznej Fundacji „Na ratunek dzieciom z Dolnego Śląska” Alicji Jałosińskiej z Lubina, która cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, niedowład kurczowy dwustronny, małogłowie, oczopląs oraz epilepsję.

Bilety na koncert można nabyć w kawiarni Ratuszowa ul. Rynek 39 w Legnicy w dniach od 12 do 20 kwietnia w godz. 15.30 – 18.00 oraz bezpośrednio przed koncertem, który odbędzie się 20 kwietnia 2012 r. Godz. 19. 00 Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy

Bilety można nabyć także przekazując darowiznę w wysokości 45 zł na konto fundacji Credit 49 1940 1076 3080 2634 0008 0000 – odbiór biletu przed koncertem za okazaniem dowodu wpłaty.

Chorej dziewczynce można pomóc przekazując jeden procent podatku Fundacji „ Na ratunek dzieciom z Dolnego Śląska”, której to dziewczynka jest podopieczną. Wystarczy w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego PIT wpisać KRS fundacji: 0000 3056 48.

Więcej informacji na www.naratunekdzieciom.com.pl