Dzisiaj przed południem lubińscy policjanci zatrzymali 51-letniego Władysława M. Ściganego listem gończym za ucieczkę z więzienia. Prokuratura przypuszcza, że mężczyzna może posiadać informacje związane z zabójstwem 34-letniego mieszkańca Składowic.

Dzisiaj policja opublikowała komunikat o zbiegłym z więzienia Władysławie M., szybko jednak poinformowano o tym, że jest nieaktualny. Jak się okazało, poszukiwany listem gończym został zatrzymany i trafił do aresztu.

– Mamy podejrzenia, że ten mężczyzna może posiadać informacje związane z zabójstwem mieszkańca Składowic, ale ze względu na dobro prowadzonego śledztwa nie będziemy ujawniać szczegółowych informacji – mówi Liliana Łukasiewicz rzeczniczka legnickiej prokuratury okręgowej.

Ciało 34-latka znaleziono w poniedziałkowy ranek w pobliżu działek w Składowicach. Tego samego dnia przeprowadzona została sekcja zwłok. Jej wyniki nie pozostawiają wątpliwości – mężczyzna wykrwawił się po tym jak ktoś nożem podciął mu gardło.

Z dotychczasowych ustaleń wynika również, że do zabójstwa doszło w miejscu, w którym znaleziono ciało. Biegli z zakresu medycyny sądowej ustalili również, że na ciele denata nie było śladów, które mogą świadczyć o tym, że w trakcie ataku bronił się lub wcześniej został pobity.
Autor: MC

Poprzedni artykułZamiast dwóch szkól będzie jedna
Następny artykułŚwięta w statystyce