– Życzę szczęścia rzecznikowi w dniu kiedy będzie kumulacja – tak skomentował wypowiedź Krzysztofa Maja, Andrzej Holdenmajer, burmistrz Ścinawy zapytany o słynny już milion złotych dla Ścinawy.

– To nasz sąsiad, a sąsiadowi trzeba pomagać – mówił tuż po powodzi w 2010 roku prezydent Lubina, Robert Raczyński, który oświadczył, że przeznaczy milion złotych na pomoc dla powodzian.
Od tego momentu minęły prawie dwa lata, a pieniędzy jak nie było tak nie ma. Sam prezydent wielokrotnie dawał „dżentelmeńskie” słowo – Zaoszczędziliśmy na przetargach, pieniądze dla Ścinawy będą – mówił.
W 2011 roku urzędnicy miejscy zasłaniali się tym, że radni nie zapisali pieniędzy w budżecie więc Ścinawa musi jeszcze trochę poczekać na pomoc.
Na początku lutego bieżącego roku zapytaliśmy o to rzecznika prasowego prezydenta, Krzysztofa Maja. – Wczoraj było 11 milionów do wygrania (w Lotto – przyp. Red) – powiedział. – Pieniądze będą – dodał. Zapytaliśmy kiedy. – Niedługo – mówi Maj.
To „niedługo” może jednak trochę potrwać, wygląda na to, że nawet kolejny rok, ponieważ w budżecie na 2012 nie ma miliona dla Ścinawy.
– Życzę powodzenia panu rzecznikowi jak będzie kumulacja. Niech sam zagra w Lotto – skomentował sprawę burmistrz Andrzej Holdenmajer.

Ścinawie po powodzi jaka nawiedziła nasz region pomogły władze powiatu lubińskiego poprzedniej kadencji. Gminę wsparło również Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, które przekazało ponad milion złotych na remont mostków (pięć w Przychowej i jeden w Ścinawie), teraz przekaże kolejne 350 tysięcy złotych, za które zostaną wymienione pompy w oczyszczalni ścieków, która również została wyremontowana po przejściu fali w 2010 roku.
– Dostajemy pieniądze na walkę ze skutkami powodzi, ale to ciągle za mało – mówi Holdenmajer. – Dziękujemy bardzo za te pieniądze, ponieważ jako samorząd nas nie stać na te remont, a jeszcze wiele pozostało do zrobienia. Wierzę w to, że skoro prezydent Lubina dał słowo, że milion dla Ścinawy będzie, to te pieniądze przekaże.

Pozostaje czekać i liczyc, że prezydent Lubina spełni wrszcie swoją obiecankę.
Autor: MC