19-latek ze Ścinawy odpowie za kradzież z włamaniem. Policjanci udowodnili chłopakowi cztery włamania i kradzieże i jedno usiłowanie włamania. Grozi mu wyrok do 10 lat więzienia.

W nocy z soboty na niedzielę nieznany sprawca włamał się do altanek ogrodowych na terenie Ścinawy. – Łupem sprawcy padły butle gazowe, kuchenki oraz kosiarki. Skradzione przez niego mienie było mniej warte niż szkody, które wyrządził niszcząc zabezpieczenia altanek – powiedział Jan Pociecha, oficer prasowy KPP Lubin.

19-latka zatrzymano wczoraj, kiedy poszedł do skupu złomu by sprzedać swoje zdobycze. – Mężczyzna miał pecha – mówi Pociecha. – W tym samym czasie był tam jeden z pokrzywdzonych, który rozpoznał rzeczy skradzione z jego altanki. Powiadomił policjantów ze Ścinawy. Dziewiętnastolatek, gdy zobaczył zbliżających się funkcjonariuszy zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany.
Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy. Sprawdzą też czy zatrzymany nie ma na swoim koncie innych podobnych przestępstw. – Do chwili obecnej zatrzymanemu mężczyźnie udowodniono co najmniej cztery włamania i kradzieże oraz jedno usiłowanie – dodaje policjant. – Ponadto funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Zatrzymanemu grozi wyrok do 10 lat więzienia.
Autor: MC