Również w Lubinie planowana jest pikieta przeciwko ratyfikowaniu międzynarodowej umowy ACTA. Protestujący chcą wolności w sieci. Nie chcą cenzury.

W dzień podpisania ACTA jego przeciwnicy będą mogli pokazać, że w Lubinie takie rzeczy też się nie podobają. Marsz ma przejść ulicami Lubina począwszy od ul. Parkowej przez Centrum aż do Pomnika w Centrum Miasta. Tam chwila przerwy, z powrotem pod urząd miasta. „Bracia i Siostry, musimy podjąć działania, inaczej kłamstwo i cenzura wygrają, a my będziemy się temu przyglądać! Musimy walczyć, (…) zachęcamy też do wzięcia udziału także w tym marszu.
Zbiórka zaplanowana jest o godz. 15 pod wieżą ciśnień przy ul. Parkowej.
Dodajmy, ratyfikacja ACTA nastąpiła dzisiaj w nocy. Umowę podpisał polski ambasador w Tokyo. Czego dotyczy ta umowa, że budzi takie niezadowolenie społeczne? Liczne publikacje w tej materii znajdziemy na wyborcza.pl. oto krótki fragment jednej z nich „Broniąc praw autorskich, ACTA posługuje się bombą atomową, skutków wybuchu której nie sposób przewidzieć. Zawiera szereg niejasno opisanych procedur, które mogą doprowadzić do masowego łamania prywatności internautów – także tych, którzy z kradzieżą praw autorskich nie mają nic wspólnego. W starciu prawa własności z jednej i prawa do prywatności, wolności przepływu myśli i idei z drugiej strony – tę drugą stronę zlekceważono.”

Poprzedni artykułMiasto kupi akcje KGHM?
Następny artykułpowiat-lubin.pl – reaktywacja