Nie portal newsowy, a informacyjny czyli taki jaki powinien mieć normalny samorząd, uruchomiły władze powiatu lubińskiego. To oznacza, że po rocznym niebycie, www.powiat-lubin.pl ożył na nowo.


Portal utworzyły władze poprzedniej kadencji. Wynikało to z najzwyklejszej potrzeby informowania mieszkańców, co nie było łatwe z uwagi na konflikt powiatu i miasta. Obydwa portale powiatowy i miejski stanowiły dwa różne bieguny. Kiedy władzę w powiecie objęli ludzie prezydenta związani z Lubin 2006 powiatową tubę wyłączono. Został tylko Oficjalny Portal Miasta Lubina, w którym domena należy do miasta.
Po niemal roku od zdjęcia powiatowego portalu z sieci władze starostwa uznały, że portal jest jednak potrzebny. Powiat, który narzeka na brak pieniędzy niestety nie wykorzystał poprzedniego projektu, zlecił wykonanie całkiem nowej strony. Firma ze Szczecina skasowała za to 13 tys. zł. Prace trwały dwa miesiące.
– Chcemy, aby była to strona informacyjna o powiecie na której mieszkańcy znajdą dane o powiecie o wydarzeniach, pracach Rady Powiatu czy Zarządu Powiatu – mówi Tymoteusz Myrda, sekretarz powiatu.
Strona ma wiele funkcji. Jedną z nowości są różnego rodzaju mapy powiatu lubińskiego.

Poprzedni artykułPrzeciw ACTA w Lubinie
Następny artykułRIO sprawdza prezydenta