Jak się okazuje, nie tylko lubińscy kierowcy maja swoje za uszami. Również piesi często nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.


Aż 73 osoby zostały ukarane w trakcie wczorajszej akcji policyjnej prowadzonej pod hasłem „Pieszy kontra pojazd”. Policjanci zwracali uwagę przede wszystkim na pieszych łamiących przepisy, ale również na zachowanie kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu.
– W sumie ukarano 73 osoby, w tym policjanci wystawili 56 mandatów karnych – mówi Jan Pociecha, oficer prasowy KPP Lubin. – 16 osób pouczono, a w stosunku co do jednej osoby sporządzono wniosek do sądu o ukaranie.
Jak się okazało, piesi najczęściej przechodzili na czerwonym świetle za co jest mandat w wysokości 100 zł lub w miejscu niedozwolonym – 50 zł.
Oprócz tego policjanci karali również kierowców. – Wystawiono 11 mandatów i jeden wniosek do sądu o ukaranie – dodaje Pociecha.
Zmotoryzowani wyprzedzają przed lub na przejściu dla pieszych, często również nie ustępują pierwszeństwa osobom będącym już na pasach.

Autor: MC

Poprzedni artykułLubinExtra! nr 10
Następny artykułPijany wybijał szyby