Dyrektorka Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących wróciła do pracy. Kobieta podejrzana jest o to, że 16 listopada w trakcie sprzeczki z nauczycielem, do jakiej doszło w gabinecie dyrektora, dźgnęła nożem w brzuch Wacława G. 51-latek przeszedł operację. Do tej pory przebywa na zwolnieniu lekarskim. Nie wiadomo kiedy wróci do szkoły. Jednak Beata G. Znów piastuje stanowisko szefa ZSZiO.
W połowie grudnia ubiegłego roku sąd cofnął decyzje prokuratury dotyczącą zawieszenia Beaty G. w pełnieniu funkcji dyrektora i nauczyciela. Na początku stycznia dyrektorka wróciła do pracy. Jak mówi w rozmowie z dziennikarzami – nadrabia zaległości jaki narosły w trakcie ponad miesięcznej nieobecności.
10 stycznia Beata G. razem z innym nauczycielem i jednym z uczniów miała wziąć udział w uroczystej gali rozdania nagród w konkursie związanym z młodzieżowymi przedsiębiorstwami. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących zajął pierwsze miejsce. Prawdopodobnie nikt z władz szkoły ani miasta nie poinformował Kancelarii prezydenta RP, że dyrektorce postawiono zarzuty, za które grozi jej nawet 10 lat więzienia. Zrobili to dziennikarze Gazety Wrocławskiej. Na dzień przed uroczystością Beacie G. odmówiono udziału w gali. Jak informuje dziennik, decyzję podjęła Biuro Ochrony Rządu.

Autor: MC

Poprzedni artykułZabił go dym
Następny artykułPilnowali pieszych