Po ponad 50 porcji marihuany ukryli w bieliźnie dwaj młodzi mieszkańcy Lubina. Wpadli podczas rutynowej kontroli.

16 i 18-letni lubinianin zostali zatrzymani przez policjantów z samodzielnego pododdziału prewencji w Legnicy, którzy patrolowali ulice Lubina. W pewnym momencie funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. Kiedy spisywali jadących w nim młodych mężczyzn, ci zaczęli zachowywać się nerwowo, co zwróciło uwagę policjantów.

– Postanowili ich sprawdzić dokładniej i jak się okazało zdenerwowanie ich związane było z tym, co mieli ukryte w bieliźnie. Obaj panowie ukryli tam po ponad 50 porcji marihuany – mówi Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej KPP. – Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy, w tym skąd zatrzymani posiadali środki odurzające i czy zajmowali się ich rozprowadzaniem.

Młodszy z zatrzymanych, szesnastolatek po wykonaniu czynności został przekazany rodzicom, a za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym.

– Osiemnastolatek stanie przed sądem karnym. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli się okaże, że zatrzymany także handlował narkotykami, wówczas może mu grozić 8, a gdy w grę będzie wchodzić znaczna ilość środków odurzających, nawet 10 lat pozbawienia wolności – dodaje Pociecha.
Autor: MC

Poprzedni artykułZa szybko na podwójnym gazie
Następny artykułLubinExtra! nr 7