W Lubinie zatrzymano dwóch młodych mężczyzn, którzy mieli przy sobie ponad 100 porcji marihuany. Narkotyki znaleziono w trakcie przeszukania. Zatrzymani ukryli je w majtkach.

Policjanci z legnickiej prewencji, którzy pełnili służbę na terenie Lubina zatrzymali do kontroli samochód. – W czasie sprawdzenia samochodu i kierowcy dwóch pasażerów zaczęło się zachowywać nerwowo, co zwróciło uwagę funkcjonariuszy – mówi Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji. – Postanowili ich sprawdzić dokładniej. Jak się okazało zdenerwowanie ich związane było z tym, co mieli ukryte w bieliźnie. Obaj panowie ukryli tam po ponad 50 porcji marihuany. Zostali zatrzymani.
Policja szczegółowo wyjaśnia okoliczności całej sprawy, w tym skąd zatrzymani mieli narkotyki i czy zajmowali się ich rozprowadzaniem.
Obaj zatrzymani są mieszkańcami Lubina. – Szesnastolatek po wykonaniu czynności został przekazany rodzicom, za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym – mówi Pociecha. – Natomiast dorosły osiemnastolatek przed sądem karnym. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, ale jeśli okaże się, że zatrzymany także handlował narkotykami, wówczas może mu grozić 8, a gdy w grę będzie wchodzić znaczna ilość środków odurzających, nawet 10 lat więzienia.
Autor: MC

Poprzedni artykułNa podwójnym gazie za kółkiem
Następny artykułDyrektorka z zarzutami