32-letni mieszkaniec Ścinawy stanie przed sądem. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie dużych ilości narkotyków. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli prawie 200 porcji marihuany. Teraz funkcjonariusze ustalają czy mężczyzna sprzedawał narkotyki.

Policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie dużej ilości narkotyków. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.
Do zatrzymania mężczyzny doszło 21 października. Po kilku dniach pracy policjanci ustalili, że w jednym z mieszkań mężczyzna może przechowywać duże ilości środków odurzających. Postanowili to sprawdzić.

– 32 – latek był kompletnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy w swoim mieszkaniu. W trakcie sprawdzania policjanci w puszkach po odżywkach i kartonach schowanych za wersalką znaleźli blisko 200 porcji marihuany oraz zabezpieczyli wagę elektroniczną do porcjowania narkotyku – mówi Jan Pociecha, oficer prasowy KPP Lubin. – Ponadto funkcjonariusze odnaleźli dokumenty wystawione na różne nazwiska. Jak ustalili zatrzymany mężczyzna sprzedawał środki odurzające za pieniądze oraz w zastaw za pozostawione dokumenty.
Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy, w tym skąd zatrzymany mężczyzna miał narkotyki, czy i na jaka skalę zajmował się ich rozprowadzaniem.
Za posiadania narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Jeśli się okaże, że zatrzymany także handlował nimi, wówczas może mu grozić 8, a gdy w grę będzie wchodzić znaczna ilość środków odurzających, nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Autor: MC